دلایل روشن نشدن کامپیوتر ال این وان
دلایل روشن نشدن کامپیوتر ال این وان ؟

کامپیوتر ALL in one ، کامپیوتر آل این وان

چرا کامپیوتر آل این وان روشن نمیشه ؟

لازم به ذکر است که روشن نشدن یا خاموش شدن ناگهانی آل این وان گاهی‌اوقات خیلی هم ترسناک نیست و به دلیل خراب شدن کابل برق یا بروز اختلال در اتصالات این دستگاه است که به راحتی قابل حل می‌باشد و هزینه زیادی هم روی دست شما نمی‌گذارد. اما گاهی اوقات بروز این مشکلات می‌تواند دردسرساز باشد چراکه خراب شدن مادربرد و پاور آل این وان هم در روشن نشدن آن نقش دارند.

دلایل روشن نشدن آل این وان

کامپیوتر ال این وان اونیکس کالا
کامپیوتر ال این وان اونیکس کالا

مشکل در اتصالات و خرابی کابل‌ها

روشن نشدن آل این وان می‌تواند از خراب شدن کابل برق یا سایر اتصالات این دستگاه باشد. پس اولین و مهم‌ترین کاری که باید بکنید این است که تمامی کابل‌ها و اتصالات این دستگاه را به خوبی بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ پارگی در آن‌ها نباشد. حتی اگر آل این وان دیگری در منزل یا محل کار خود دارید می‌توانید کابل‌های آل این وان خود را بر روی آن نیز تست کنید. اگر متوجه شدید که مشکل از اتصالات و کابل‌های این دستگاه نیست باید بدانید که خیلی هم خوش‌شانس نیستید. چراکه امکان دارد کامپیوتر آل این وان شما دچار خرابی کارت گرافیک، مانیتور، مادربرد یا پاور شده باشد.

حتما بخوانید : راهنمای خرید کامپیوتر استوک
حتما بخوانید : راهنمای خرید مانیتور استوک

خراب شدن کارت گرافیک یا مانیتور آل این وان

گاهی‌اوقات مشکل روشن نشدن آل این وان از خود این دستگاه نیست و از کارت گرافیک یا مانیتور آن است. یعنی خود کامپیوتر آل این وان روشن می‌شود اما هیچ تصویری بر روی مانیتور آن نمایش داده نمی‌شود. در این حالت شما می‌توانید صدای فن آل این وان را بشنوید. پس اگر کامپیوتر آل این وان خود را روشن کردید و توانستید صدای فن آن را بشنوید در حالیکه که هیچ تصویری بر روی مانیتور آن نمایش داده نمی‌شد باید به خراب شدن کارت گرافیک یا مانیتور این دستگاه شک کنید.

از مهم‌ترین عواملی که موجب خرابی کارت گرافیک آل این وان می‌شوند می‌توان به نوسان برق و وارد شدن ضربه به این دستگاه اشاره کرد. البته ضربه‌خوردگی در خراب شدن پنل آل این وان نیز دخیل است اما مهم‌ترین عاملی که موجب خراب شدن مانیتور این دستگاه می‌شود وارد شدن رطوبت به آن است.

خراب شدن هارد آل این وان به دلیل وارد شدن ضربه به آن

کامپیوتر ALL in one
کامپیوتر ALL in one

دیگر عاملی که موجب روشن نشدن آل این وان می‌شود، خراب شدن هارد این دستگاه است. همانطور که می‌دانید تمامی داده‌ها و اطلاعاتی که شما در کامپیوتر آل این وان ذخیره می‌کنید در هارد دیسک آن قرار می‌گیرد. از طرفی تمامی فایل‌های سیستم عامل که کامپیوتر برای لود شدن و بوت شدن به آن‌ها نیاز دارد نیز در هارد دیسک قرار دارد.

حتما بخوانید : راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

بنابراین بدیهی است که در صورت بروز مشکلی برای هارد کامپیوتر آل این وان، این دستگاه روشن نشود یا اگر هم روشن شود سیستم عامل آن بالا نیاید. مهم‌ترین عامل خرابی هارد آل این وان وارد شدن ضربه به این دستگاه است. بنابراین برای جلوگیری از خراب شدن هارد دیسک و از بین رفتن تمامی اطلاعاتتان باید از وارد شدن ضربه به این سیستم جلوگیری کنید.

خراب شدن مین برد آل این وان به دلیل ضربه‌خوردگی و نوسان برق

دلایل روشن نشدن آل این وان ، خرابی مین برد یا برد اصلی این دستگاه است. نوسان برق تنها به برد پاور آسیب وارد نمی‌کند بلکه به برد اصلی نیز آسیب وارد می‌کند.

پیشنهاد : معایب مینی کیس استوک

همانطور که اشاره کردیم منبع تغذیه جریان برق را به مین برد منتقل می‌کند تا جریان برق توسط مین برد به تمامی اجزاء و قطعات آل این وان منتقل شود.

بنابراین در صورت بروز نوسان برق ابتدا منبع تغذیه و سپس مین برد این دستگاه دچار آسیب‌دیدگی می‌شود. البته وارد شدن ضربه به آل این وان و آبخوردگی آن نیز یکی دیگر از دلایل خرابی برد اصلی است.

با این وجود می‌توانید با استفاده از محافظ برق و جلوگیری از ضربه‌خوردگی و آبخوردگی آل این وان از خرابی مین برد آن جلوگیری کنید.

پیشنهاد : معایب کامپیوتر ALL in one

خراب شدن پاور آل این وان

آخرین عاملی که می‌تواند موجب روشن نشدن آل این وان شود، خراب شدن پاور یا همان منبع تغذیه این دستگاه است که وظیفه تامین برق موردنیاز قطعات آل این وان را برعهده دارد. به گونه‌ای که برق 220 ولت شهری که از نوع AC است یعنی دارای جریان متناوب می‌باشد را دریافت کرده و آن را به برق DC یعنی جریان مستقیم تبدیل کرده و از طریق مین برد به قطعات آل این وان منتقل می‌کند. اینگونه آل این وان روشن می‌ماند و کار می‌کند.

از آن‌جایی که منبع تغذیه دائم با جریان برق شهری سر و کار دارد، بدیهی است که نوسان برق موجب خراب شدن آن شود. از این‌رو توصیه می‌شود کامپیوتر آل این وان را به محافظ برق وصل کنید.